شما از نسخه قدیمی مرورگر خود استفاده می کنید و قادر به مشاهده صحیح این سایت نخواهید بود.
لطفاً مرورگر خود را به روز نمایید
دانلود آخرین نسخه مرورگرها
شخصی سازی
  • English
شخصی سازی:
  • رنگبندی:
  • سایز صفحه:
سرویس های خدمات الکترونیک

قبل از انقلاب تنها 9 روستا از 490 روستای استان از آب شرب سالم بهره مند بودند

به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آبفار به نقل از مهندس نوراله تیموری در گفتگو با خبر گزاری واحد مرکزی خبر صدا و سیمای مرکز استان ایلام گفت  قبل از انقلاب تنها 1/8درصدجمعیت روستا های استان از آب شرب بهداشتی بهره مند بودند در حالی که این رقم  بعد از پیروزی انقلاب اسلامی اکنون به 98/5درصددر سطح استان  افزایش یافته است

مهندس تیموری گفت : بعد از تاسیس ابفار روستایی آبرسانی به روستاها با رعایت اصول بهداشتی در دستور کار قرار گرفت و تعداد روستاهای بیشتری  تحت پوشش این شرکت درامد . مقایسه وضعیت آب شرب روستاهای سطح استان بعد از انقلاب با قبل از انقلاب پیشرفت‌های چشمگیر به گذشته را نشان می‌دهد. این در حالی است که پیشرفت‌های امروزخدمات در سطح روستاها  بیانگر توجه ویژه نظام مقدس جمهوری اسلامی به مناطق روستایی است. اما اکنون با اجرای صدها طرح وپروژه  آبرسانی کلان در استان ایلام بعد از انقلاب شاهدافزایش تعداد روستاهای تحت پوشش از 9 روستا به 492 روستا با 45629 خانوار و جمعیت 169455 نفر میباشیم که  یکی از گام‌های برداشته شده در راستای توسعه و عمران و رفع محرومیت است.

وی افزود: قبل از انقلاب شاخص بهره مندی روستایی ایلام در بخش آب صفر بوده ولی هم اکنون ۷۶ درصد است که  بالاتر از متوسط کشور قرار دار، همچنین در بحث شاخص های میکروبی و کلرسنجی استاندارد جهانی و کشور ۹۵ درصد است که این شاخص در شرکت آب و فاضلاب روستایی استان ایلام  ۹۹ درصد است.

مهندس تیموری در ادامه به این نکته اشاره کرد که  هم اکنون اب شرب جمعیت روستایی استان از 190 منبع با استفاده از 1600 کیلومتر خط انتقال و1365 کیلومتر شبکه توزیع و 320 مخزن به ظرفیت بیش از 64513 متر مکعب تامین میشود. همه این طرح‌ها و پروژه‌ها تنها گوشه‌ای از تمامی دستاوردهای حوزه انتقال آب بود که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در منطقه اجرا شده است بحث و مقوله مهم آبرسانی به روستاها که قبل از انقلاب به یکی از مشکلات کلان منطقه تبدیل شده بود امروزه به برکت پیروزی انقلاب اسلامی و خودکفایی نظام سیاسی ایران این مهم به خوبی پاسخ داده شده است .

 


قبل از انقلاب تنها 9 روستا از 490 روستاي استان  از آب شرب سالم بهره مند بودند